Asia Perde

Döner Tül Perde Nasıl Yıkanmalı ?

döner-tül-perde-blog

Döner tül perde modelleri, ev hanımlarının son dönemde en sık tercih ettikleri perdelerin başında geliyor. Bu model genellikle balkon ve mutfaklarda kullanılıyor. Bu kadar çok tercih edilmesinin nedeni son derece modern ve şık görünümünün yanı sıra evlere farklı bir hava katıyor olmasıdır.

Özellikle balkonların vazgeçilmezi olan döner tül perde, evin her yerinde gönül rahatlığıyla kullanılabilir.

Döner Tül Perde Temizliği

Döner tül perde genel olarak mutfak ve balkonlarda kullanıldığı için yağ ve kirli hava buharından dolayı çabuk kirlenebilmektedir. Ev hanımlarının en çok kafasını kurcalayan sorun perdelerinin yeterince temiz yıkanmamasıdır.

Aslında tül perde temizliği çok zor olmayan bir iştir. Makine kullanarak yıkadığınız perdeler her zaman yeterince temizlenmez, kırışabilir hatta yıpranmalara yol açabilir. Perdenizi temizlemek için yapmanız gereken sadece yumuşatıcılı bir ılık suya perdenizi basmak. Bu sayede perdenizin dokusunu bozmadan temizleyip, yıpranmalarında önüne geçebilirsiniz.

Yapılmaması Gerekenler

Tül perde temizliği yaparken kesinlikle çamaşır suyu kullanmamalısınız. İçeriğindeki kimyasal maddeler tül perdenizin dokusunun bozulmasına ve çok daha erken yıpranmasına neden olabilir. Çamaşır suyu yerine beyazlatmaya yardımcı diğer ürünleri tercih edebilirsiniz.

Bir diğer husus, perdenizi yıkadıktan sonra elle sıkmayın. Suyunun kendi kendine akmasını bekleyin. Bu yöntem de tül perdenizin fazla kırışmasına ve yıpranmasına engel olacaktır. Tüm bunları uyguladığınızda perdeleriniz daha uzun ömürlü olacaktır.

Asia Perde olarak en kaliteli tül perde modellerini siz müşterilerimize sunuyoruz. Buraya tıklayarak modellerimize ulaşabilirsiniz.